היום השישי, יום רביעי – 1.4

היום החלטנו שננסה להגיע ל-Muir Woods אבל קודם כל ארוחת בוקר עם המשפחה. 🙂

אחרי ארוחה מצוינת יצאנו לכיוון של עצי הרדווד כשבדרך אנחנו עוברים ועוצרים מיד אחרי גשר שער הזהב לצילומים המתבקשים.

היום יפה מאוד ויש רוח קרירה כך שלא חם בחוץ.

לאחר נסיעה נוספת (הכל בהדרכת גוגל מפס בסלולארי שלי) ומפותלת עם נופים יפים, לדעתי, כנהגת, הדרך מרשימה הרבה יותר ממספר רב של קטעים בחלק של Hwy1 הנמצא דרומית לסן פרנסיסקו. נוסעים בין ירוק מהמם לים כחול, כחול.

בסוף הנסיעה מגיעים לכניסה לשמורה ומגלים שאין מקומות חניה (רואים אנשים חונים הרבה לפני הכניסה בשולי הכביש). לאחר הרהור של כמה דקות מתקבלת החלטה לוותר – כולנו התרשמנו מסוג העצים הזה בביקורים קודמים בארה"ב (סבא אםילו ביקר בשמורה הזו ב-2009) ומחליטים לוותר ולהמשיך ביום שלנו.

 

אנחנו חוזרים עד ל-Sausalito ומוצאים בית קפה של Starbucks בו אנו עוצרים לזמן ארוך יחסית וגם אוכלים  בראנץ׳, משוחחים על החיים ומטעינים את הטלפונים (הטענה אלחוטית על גבי השולחן המסופקת כקידום מכירות/שיתוף פעולה עסקי בין Starbucks ו-Duracell).

לאחר ההפסקה המצוינת אנחנו ממשיכים לכיוון סן פרנסיסקו ושמים פעמינו ל-California Academy Of Science בגולדן גייט פארק. ההגעה כוללת מעט התברברות וסיבוב נוסף ממש ליד הכניסה מכיוון שפספסנו את הכניסה לחניה אבל בסוף אנחנו מגיעים.

עלות הכניסה היא $34.99 למבוגר ו-$29.99 לצעיר ופנסיונר. אנחנו נכנסים ומיד בודקים את תערוכת הלוויתנים שמפורסמת בכניסה – לצערנו היא נפתחת רק מחר. 🙁 לא נורא אנחנו עולים לגג החי ומתרשמים גם מהתצפית לחלק הזה של הפארק ולמוזיאון דה-יונג.

לאחר הכמה דקות על הגג אנחנו ויורדים חזרה למטה והולכים לתצוגה של יערות הגשם והפרפרים – התצוגה מלאה אנשים אך אין הרגשה של צפיפות. אנו עושים את דרכנו למעלה במסגרת התצוגה תוך כדי עצירה לצילומים של הפרפרים והיצורים השונים המוצגים בתוך כלובים מיוחדים.

בסיום התצוגה אנחנו לוקחים את המעלית לקומת ׳המרתף׳ שם יש אקווריום מרשים שמראה את ׳הנהר׳ של יערות הגשם מלמטה. הכל מעניין מאוד ואפשר לבלות שעות בכל חלק של התצוגה.

אנחנו יוצאים ממתחם יער הגשם ומחליטים שאנחנו עייפים ואין משהו נוסף שמסקרן או מושך אותנו במיוחד אז נצא לכיוון ׳הבית׳.

משלמים בחניה ומצליחים לצאת (מעט מסובך) ואז ניתקלים בסגירת כביש מה שמוביל אותנו לעוד סיבוב קטן בסן-פרנסיסקו לפני שאנחנו מצליחים לצאת ולעלות על הכביש המהיר בחזרה.

אנחנו מגיעים למלון קצת נחים והולכים לארוחת הערב הקבועה אצל המשפחה.

הנה תמונות מהיום (הקרדיט על התמונות מ-California Acdemy of Sciences שייך לאחיינית):

IMG_0818

IMG_0758

IMG_0769

IMG_0775

IMG_0782

IMG_0788

IMG_0757

IMG_0831

IMG_0852

 

IMG_0817

https://www.flickr.com/photos/aviatiko/17212583322/in/dateposted-public/

IMG_0869

https://www.flickr.com/photos/aviatiko/17026584260/in/dateposted-public/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *