היום הרביעי, יום שני – 30.3

היום קמנו בשעה סבירה, התארגנו והורדנו את המזוודות והתיקים למכונית וישבנו לאכול ארוחת בוקר אחרונה בלוס אנג׳לס.

לאחר צ׳ק אאוט מהיר וידידותי יצאנו לכיוון הסיור באולפנים של וורנר ברודרס. מכיוון שהדפסתי מראש קופוני הנחה לא יכולנו להזמין שעת סיור באינטרנט אבל אם אין קופונים מומלץ ביותר כן להזמין מראש.

הכתובת של הסיור אינה מדויקת ולכן הייתה התברברות קלה – החניה למעשה ממוקמת מול
3415 Warner Boulevard, Burbank, CA

נכנסנו למרכז המבקרים (יש בדיקה בטחונית הכוללת בדיקת תיקים ומעבר דרך ׳משקוף׳ שיקוף) ורכשנו כרטיסים ב- $49 לאדם לסיור הקרוב של השעה 9:15 בבוקר. בינתיים הייתה לנו כמעט רבע שעה לחכות אותה ניצלה האחיינית לתור של סטארבקס הממוקם במרכז המבקרים של האולפנים (יחד עם חנות המזכרות).

הסיור כתמיד מתחיל בהקרנת סרטון על ההיסטוריה של האולפנים שבעיקר מראה קטעים מסרטים ותוכניות אהובות במיוחד (סרטי סופרמן, בטמן, חברים וכו׳). לאחר מכן מתפצלים והולכים עם מדריך/ה לקרונית איתה חוצים את הרחוב ונכנסים לאולפנים.

הסיור הפעם (פעם חמישית שלי ושנייה של סבא) לא היה מדהים – אני מאשימה את המדריכה שבמקום לשאול איזה תוכניות אוהבים נתנה רשימה וממה אפשר היה ׳לבחור׳ כתוצאה מכך מרבית הסיור עסק ב׳חברים׳ וב-‘pretty little liars’. כן יצא לאחיינית לשבת ולהצטלם על הספה של חברים. בנוסף האולפנים חוגגים 75 שנה לבטמן כך שתצוגת המכוניות הייתה אך ורק בטמן (לפני 3.5 הייתה את המכונית של רון וויזלי וכו׳). מכיוון שהיינו ביום עבודה ייתכן שחלק מהמקומות היו סגורים לסיור – לא ראינו את הג׳ונגל והאגם שהוצגו בכל סיור קודם.

לאחר סיום הסיור (בחנות המזכרות, כמובן) נשארנו עוד כמה דקות, הצטלמנו עם באגס ודאפי וחזרנו למכונית.

התחנה הבאה הייתה

Bob’s Big Boy Burger

במרחק של 3 דקות מהאולפנים. כשהגענו לחניה כיוון אותנו צוות הפקה של תוכנית חדשה שהכינו את המקום לצילומים (שלא התרחשו בזמן שהותנו). שם התוכנית הוא “Blunt  Talk” ומסתבר שמדובר בתוכנית חדשה עם פטריק סטיוארט (קפטן פיקארד). לא ראינו אף סלבריטי אבל זו הייתה חוויה מאוד לוס אנג׳לסית לסיום הביקור.

הבחירה בדיינר הספציפי הייתה גם בגלל שמדובר בסניף של רשת המבורגרים ידועה ואהובה בלוס אנג׳לס וגם בגלל שזהו דיינר מקורי מתחילת שנות ה-60 ששומר על צביונו. האחיינית הזמינה צ׳יזבורגר ואני והסבא הזמנו מילקשייקים וצ׳יפס. היה נהדר – המילקשייק נעשה במקום עם גלידה ותותים (במקרה של המילקשייק שלי). מקבלים לשולחן את המילקשייק בכוס מתאימה ובנוסף את השייקר בו נעשה כדי לסיים את כל המילקשייק – למעשה כמעט שני מילקשייקים במחיר של אחד. 🙂

אחרי ארוחת הצהריים יצאנו לכיוון מליבו וסנטה ברברה וסולבנג כשהכיוון שלנו צפונה ונקודת הסיום שלנו היא פאלו אלטו.

במליבו האחיינית נרדמה ועצרנו למלא דלק. לא היה טעם לעצור לביקור/סיור אז המשכנו בנהיגה. כשכבר הגענו לסנטה ברברה הוחלט שבשל העייפות הכללית וחוסר החשק נוותר ונמשיך ישירות לסולבנג שהייתה ברשימת החובה של האחיינית.

לאחר נסיעה בכבישים ראשיים ירדנו לכבישים הכפריים יותר ולבסוף הגענו לסולבנג.

בסולבנג הסתובבנו מעט ונכנסו למאפייה של

Birkholm's Solvang Danish Bakery & Cafe

שם הזמנו קפה (סביר) בראוני ועוגיית בננה – המאפים ממש לא מצאו חן בעינינו ולכן התבטלה התוכנית להביא משלוח למשפחה בפאלו אלטו.

הסתובבנו עוד מעט בסולבנג כולל window shopping עד שהחלטנו שהבנו את העיקרון ויצאנו חזרה לכיוון צפון על כביש 101.

הדרך ארוכה היא ורבה ואני הייתי עייפה אז באיזשהו שלב סבא לקח את ההגה ונהג כ-100 מייל. האחיינית זכתה לשבת קדימה איתו ואני ניסיתי לנוח במושב האחורי אך בשל היותי קונטרול פריק לא הצלחתי לנמנם. במקום לנוח אני והאחיינית נהנינו ממצב הכפית בו הייתי וצחקנו עד דמעות במשך כחצי שעה על שטויות.

עצירה בתחנת דלק שימשה אותנו  להפסקת שירותים גם להחלפת נהגים והמשכנו כשמצדדינו שטחים חקלאיים רבים ופתוחים שסבא נהנה לראות (חקלאי בנשמתו). האחיינית כבר נשארה במושב הקדמי כדי שתמשיך להנות מהדרך ומהנוף וחשוב מכך, כדי לקרוא את ה-gps ולהתריע על פניות ומחלפים.

כמובן שכשהגענו למחלפים הקרובים לפאלו אלטו האחיינית נרדמה כך שניווטתי בעזרת שלטי ההכוונה כשאני יודעת איזה מספרי כבישים קרובים לפאלו אלטו ואיזה עוד ערים נמצאות באיזור עמק הסיליקון (כביש 280 וסן-חוזה כנקודות ציון גדולות וידועות).

באיזשהו שלב נאלצתי להעיר את האחיינית והרמנו טלפון לדוד כדי לבדוק אם לבוא לביקור או להמשיך ישירות למוטל שלנו. כמובן שהדודים רצו שנגיע אליהם לארוחת ערב מאוחרת והצלחנו לספק להם זמן הגעה משוער בהתבסס על ה-gps.

לאחר עוד כשלושת רבעי שעה של נסיעה בכבישים קטנים יותר וניווט מבוסס gps בלבד הגענו לדודים בשעה 9:15 בערב והשמחה הייתה רבה.

אחרי ארוחת ערב (סלט נורמלי!) והתעדכנות ראשונית אספנו את עצמנו ונסענו למוטל שהוזמן בהתבסס על הקרבה שלו לבית הדודים –

Comfort Inn, 3945 El Camino Real, Palo Alto, CA 94306

מכיוון שההזמנה נעשתה דרך אתר הרשת ולאחר רישום חברות קיבלנו מתנה שקית של אגוזי מצופי שוקולד בעת הצ׳ק-אין.

החדר שלנו בקומת הקרקע כך שאפשר לחנות קרוב ואין צורך בעליית מדרגות עם מזוודות. הורדנו את המזוודות מהמכונית והתארגנו ללילה ראשון בפאלו אלטו.

IMG_0922

IMG_0925

IMG_0769

IMG_0774

IMG_0773

IMG_0616

IMG_0634

IMG_0640

IMG_0644

IMG_0673

IMG_0676

IMG_0682

IMG_0683

IMG_0932

IMG_0687

IMG_0695

IMG_0797

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *