היום השני – 28.3.2015

(פורסם לראשונה בפורום צפון אמריקה באתר למטייל – פורום הבית שלי 😉 )

כתוצאה מהג׳ט לג כולנו קמנו מוקדם יחסית והתארגנו לקראת היום הראשון שלנו בלוס אנג׳לס.
ארוחת הבוקר במלון הייתה נהדרת – קורנפלקסים, בייגלס, מאפינס, פירות (בננות, קלמנטינות   ותפוחי עץ) , קפה/תה ומיצים ואווירה נעימה ודי אינטימית. המלון אפילו נותן שקיות נייר חומות למי שרוצה לארוז לו משהו להמשך היום ויש אפשרות לקחת את ארוחת הבוקר לחדר.
מכיוון שהשעה הייתה מוקדמת יחסית החלטנו לסוע לוולמרט סופר סנטר הקרוב כדי להצטייד.
הנסיעה לקחה כ-20 דקות בתנועה רגועה (יש יתרון לנסיעה בכבישים של לוס אנג׳לס מוקדם יחסית בשבת בבוקר).
ה-gps כיוון אותנו נאמנה והגענו לחנות שהייתה מאוד נעימה. כבר בכניסה הצטיידנו בשקדים (בשביל סבא), אריזות של פירות חתוכים וגזרים גמדיים (בשביל האחיינית). בנוסף הצטיידנו בשתיה קלה, חטיפים לא בריאים, כל מה שצריך כדי להכין כוס קפה נמס נורמלי ואפילו הספקנו למלא חלק מרשימת הבקשות מהארץ (גרבי ספורט של היינס, טי-שירטים וכו׳). האחיינית התחילה גם את קניית המתנות לחברות במוצרי קוסמטיקה קטנים ושווים.
לאחר כשעה יצאנו מוולמרט עם שלל יפה כולל צידנית ׳חד פעמית׳ שמצאנו ליד הקופה ועלתה $2.77 + מס.
  עם היציאה מוולמרט הכנסנו לנווטן שלנו את הכתובת של מרכז המדעים של קליפורניה. הנסיעה הייתה רגועה ולמעט מעקף ממש ליד המרכז (כולל הכוונה משטרתית) עברה בקלות. אני עדיין לומדת את הרכב אבל כולם נהנים מהמרחב הפנימי שהוא מציע ל-3 אנשים.
כבר בכניסה לחניה של מרכז המדע היו שלטים מאירי עיניים שהודיעו שאזלו הכרטיסים לתערוכה של מגילות ים המלח וכשהיגענו לקופות היו שלטים שגם ה-imax מלא. מכיוון שהסרט היה על ירושלים החלטנו שאנחנו יכולים לוותר על החוויה וקנינו כרטיסים לראות את מעבורת החלל Endeavor שמראש הייתה מטרת ביקורנו. קנינו כרטיסים ב-$6  לאדם ונכנסנו למרכז. המקום מרווח ומואר – ממש אמריקה.
לאחר ביקור קצר בשירותים אצנו רצנו לתצוגה של מעבורת החלל שכן הכרטיסים הם לזמן כניסה ספציפי. התערוכה עצמה מאוד נחמדה – מלבד מידע כללי על תוכנית החלל רואים את מרכז השליטה כולל סרטים ואודיו ממשימה אמיתית, את גלגלי המעבורת וכו'. יש גם סימולטור אליו שוכנעו סבא והאחיינית להיכנס ($8 לאדם) ונהנו מאוד. לאחר מעבר בתערוכה יורדים במדרגות ויוצאים מהבניין של מרכז המדע לבניין אחר בו 'מאוחסנת' המעבורת. גם פה, מלבד המעבורת עצמה יש מוצגים רבים ושונים כולל פוסטרים של כל משימה שהמעבורת השתתפה בה לפני פרישתה, סרט המתעד את המבצע של העברת המעבורת משדה"ת בלוס אנג'לס למקום משכנה הנוכחי ועוד, ועוד.
בסה"כ כולנו מאוד נהננו ומצאנו כל אחד את נקודות העניין שדיברו אליו.
ביציאה קצת התבלבלנו אז עברנו בעוד איזה תערוכה קטנה עם הדגמות של הכוחות שפועלים על יצורים חיים בנהרות (סחף של אדמה, זרמים וכו'). החלק הזה מיועד להתנסות עצמית ומתאים יותר למשפחות עם ילדים.
מצאנו את דרכנו מחוץ לקומפלקס ואחרי בדיקת עייפות החלטנו להמשיך ישירות לשוק האיכרים ולמרכז הקניות של The Grove.
אנחנו עדיין בשלבי הכרת הנווטן ולכן היה מעט בלבול בדרך אך תוך זמן די קצר הגענו לחניה של The Grove שצמוד גם לשוק האיכרים. לאחר בדיקה נוספת הוחלט שנוותר על שוק האיכרים ונעצור לארוחת צהריים וקניות בלי הסתובבויות נוספות.
הלכנו מיד ל-Cheesecake Factory ו'הזמנו' מקום – קיבלנו איתורית וזמן של כ-45 דקות עד שיתפנה שולחן עבורנו. ניצלנו את הזמן ביעילות וחצינו את הרחוב לחנות של אפל שם ביצענו רכישות שתוכננו ותוקצבו עוד מהארץ.
העייפות התחילה לתת את אותותיה והתיישבנו בעמדת ההמתנה של ה-Cheesecake. האחיינית קיבלה רשות לצאת להסתובב ל-10 דקות בלבד מפני שראתה אנשים מסתובבים עם שקיות של של Forever21 ורצתה לבדוק מהיכן הם מגיעים.
כמובן שאיך שהתחלנו לדאוג לה והאיתורית השמיעה קולה (והבהבה אורותיה) האחיינית חזרה ועלינו למעלה למסעדה.
השירות היה נהדר, האוכל היה בסדר – ובסיום הארוחה לקחנו 3 עוגות למלון (אחת גבינה + 2 שוקולד). שהינו עוד מעט בקניון כדי לאפשר לאחיינית לעשות קניות וחזרנו למלון.
הערב היה ערב שקט במלון כולל הפעלת הסימים שהוזמנו מבעוד מועד והזמנת פיצה מדומינו'ס.
הלכנו לישון עייפים ודי מרוצים.
תמונות מהיום:

IMG_0860

IMG_0903

IMG_0858

IMG_0873

IMG_0901

IMG_0001

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *