ארה"ב 2011 – היום הראשון 29.9
08/10/2011
ארה"ב 2011 היום השלישי – 1.10
26/10/2011

בעקבות הג'ט לג והיממה וחצי האחרונות שעברו עלינו קמנו מאוחר מהצפויוירדנו לארוחת הבוקר בערך ב-8:30. הארוחה מאוד נחמדה – יש מבחר של מאפים (מאפין, קרואסונים), קורנפלקסים שונים, מיצים, שתייה חמה, ריבות ואפילו שקיות חומות קטנות איתן אפשר לארוז מנה קטנה להמשך היום.

במהלך הארוחה דיברנו עם בחור מבוגר שהגיעה מטקסס ברכבת רק כדי לבדוק את האפשרות והיה מספר ימים בלוס אנג'לס עד שתהיה לו רכבת חזרה. היה מעניין אך ארוך.

לאחר ארוחה משביעה עשינו את דרכנו לאולפני וורנר ברודרס בכוונה להצטרף לסיור המוקדם ביותר האפשרי. ה-GPS המשיך לעשות קצת בעיות אך הגענו ללא בעיה לחניה ושילמנו $7. לא הזמנו כרטיסים מראש מכיוון שהיו לי קופונים של $5 הנחה לכרטיס בהם לא ניתן להשתמש בקניית כרטיס באינטרנט. הקופונים הודפסו מהאתר הרשמי של קליפורניה.

הצטרפנו לסיור שהתחיל 2 דקות לאחר שהגענו (שעה 10:00). כתמיד ראינו סרט הסוקר את ההיסטוריה של האולפנים ומציג קליפים קצרים מסרטים ותוכניות ידועים שהופקו ע"י האולפנים. לאחר הסרט התפצלנו לקבוצות כשהמדריכה שלנו Carley מיד התחילה לנסות להבין מי אוהב מה בכדי לנסות לכוון את הסיור לפי ההעדפות של המשתתפים. חוץ ממני ומאבא היו עוד בסה"כ רק עוד 5 אנשים בסיור – 3 תיירים יפנים שנראה שאינם שולטים באנגלית וזוג היספני מניו-ג'רזי. לאחר סיבוב ברחובות השונים הקיימים באולפנים (ברובם התכוננו לצלם פרק של הסדרה הקומית החדשה Suburgatory) ביקרנו במוזיאון קטן של מכוניות ששימשו בסדרות ובסרביקרנו בסט של 'המנטליסט' ואח"כ (בזכותי! 🙂 נכנסנו לסט של 'המפץ הגדול' וקיבלנו הסברים על ההבדל בין צילום סדרת דרמה של שעה (מנטליסט) לבין סיטקום (המפץ הגדול).
הנה מספר תמונות מהסיור:

 

לאחר הסיור הסתובבנו מעט בחנות המזכרות (מחירים בשמיים ולכן עמדתי איכשהו בפיתוי ;-)) והמשכנו למוזיאון Autry – נסיעה של כרבע שעה.

המוזיאון הזה מוקדש למערב ארה"ב ותרבותו כך שראינו תצוגה מרשימה של כלים אינדיאניים העשויים ברובם משזירה של גבעולים וצמחים שונים בטכניקות וצורות המיוחדות לשבטים האינדיניים השונים ששכנו במערב כמו גם סרטי וידאו המראים את זקני השבט של היום מראים ומלמדים את הצעירים את אומנותם.

בהמשך ירדנו לקומה התחתונה שם יש ציור קיר גדול של דימויים מהמערב הפרוע ודמויות ידועות (לאמריקאים) הקשורות למערב ולמיתוסים שלו. מתצוגה זו המשכנו לתצוגה של הערב הפרוע בסרטים (נראה קצת עלוב אחרי הביקור באולפן), תצוגה של ביגוד שהושפע מהמערב ונלבש ע"י זמרי קאנטרי וכוכבי מופעי מערב פרוע ועוד. בהמשך הגענו לתצוגה העוסקת בקהילות במערב (מקסיקנים, גרמנים וכו') ומשם לתצוגה שעסקה כולה במיתוסי האקדוחנים ואנשי החוק של המערב הפרוע וכללה תצוגה מיוחדת של חברת קולט על שלל אקדחיה ורוביה כולל הפטנט שהוציא קולט למנגנון הירי שלו.
הנה מספר תמונות (סליחה על האיכות הבינונית מכיוון שהצילום עם פלאש אסור במוזיאון):

 

לאחר שהות של כשעתיים במוזיאון יצאנו החוצה למכונית כשאנו נתקלים בטפטוף קל. ניסינו להגיע למצפה הכוכבים הנמצא, כמו המוזיאון, בפארק גריפית', אולם עקב עבודות בכביש לא הצלחנו לעקוב אחר ההוראות של ה-GPS ולאחר כמה נסיונות ותחושת תסכול הקלדנו יעד חדש ב-GPS ושמנו פעמינו ל-Grove בשאיפה לראות עוד קצת מלוס אנג'לס ואולי לעשות קניות של אוכל לימים הקרובים.

הגענו לגרוב וגילינו מרכז קניות פתוח ויוקרתי שאין לנו מה לחפש בו. מכיוון שהיינו רעבים (השעה הייתה כבר ארבע אחה"צ) נכנסנו ל-Cheese Cake Factory ואכלנו ארוחת צהריים מצויינת כשאבא לקח אומלט קליפורניה ואני אכלתי פסטה פשוטה (ומצויינת) ברוטב עגבניות. את הקינוח (עוגת גבינה קלאסית ועוגת גבינה עם תותים) לקחנו איתנו.

נסענו למלון במחשבה לעצור למנוחה קצרה ואולי לצאת לערב אך כשהגענו ופרקנו את העוגות למקרר החלטנו לצאת באופן מיידי להצטיידות בוולמארט. לאחר נסיעה של כ-20 דקות הגענו לוולמארט והצטיידנו בין השאר בקופסאת קלקר ובמכשירי טלפון סלולאריים.

לאחר השלמת הקנייה חזרנו למלון והתארגנו כולל חיתוך עטיפות הטלפונים (איזה מזל שארזתי את המספריים הקטנים!) התקשרנו הביתה והלכנו לישון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *